2017-2018нр


Багато славних сторінок в історію України вписали наші діди і прадіди. Однією  з найяскравіших серед них є героїчна боротьба проти фашистських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни. Шлях до перемоги наш солдат - визволитель прокладав не тільки фронтовими дорогами, а й партизанськими стежками...
     До Дня патризанської слави учні 8 класу разом з учителем історії Алещенко Л.В. підготували  тематичну лінійку. 
     Хвилиною мовчання  учні та вчителі  вшанували пам'ять полеглих за визволення рідної землі  від ненависних ворогів.
      Наш обов’язок  не тільки в свята згадувати, а кожен день пам’ятати про тих, хто кував перемогу, постійно піклуватися про тих, хто ще в солдатськім строю і веде постійний бій з фронтовими  ранами та хворобами.
      Низький уклін вам ветерани за ратний подвиг!


Діти за мир

    21 вересня в ЗШ І-ІІІст. №3 відбулася тематична лінійка «Діти за мир!» до Міжнародного дня миру. Її підготували члени учнівського парламенту шкільної дитячої країни «Джерело» на чолі з президентом Критинка Аліною.    

     На свято були запрошені гості: ветеран Великої Вітчизняної війни Комонюк В.Т., представники благодійного фонду О. Романовського Голуб С.С. та Титова О.М., представник громадської організації «Моє місто Рубіжне» Старосельцева О.С.

     Учні початкових класів підготували до цього свята малюнки та поробки. Кращі роботи  дітей були представлені на лінійці. Автори малюнків отримали сувеніри від благодійного фонду О.Романовського, який доправить роботи дітей воїнам АТО.

   Ветерану  Комонюку В.Т. школярі висловили вдячність за мир і свободу, здобуті в боях з ворогом в 1941-1945рр. А Старосельцева О. С. вручила ветерану пам’ятну медаль «За нашу Перемогу» Всеукраїнської громадської організації «Спілка ветеранів та працівників силових структур України «Звитяга» за значний внесок в справу миру.

          Класи-містечка виготовили до свята голубів «миру» з побажаннями добра і миру усьому людству.

 


Вшанування пам"яті жертв ГОЛОДОМОРУ

До Дня вшанування  памяті жертв голодомору 1932-1933 року учні 6 класу (кл.кер. Ємчук С.А.) підготували  урок – реквієм.

            У зворушливій атмосфері щирих дитячих емоцій пройшла ця класна година. Учні з жахом та співчуттям слухали реальні трагічні історії з життя українського народу.

 

 У заході взяли участь представники благодійного фонду Романовського.


   До Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933рр. в Україні учні 4 класу (кл. керівник Задорожня В.І.) підготували урок - реквієм.

    Про масштаби, причини та наслідки голодомору діти дізнались із виступів Шлейонкової Ангеліни та Пасічник Дарї.

     Шевченко Єлізавета, Коваленко Роман та Перепелиця Поліна розповіли однокласникам про своїх рідних прабабусь та прадідусів, яким довелось пережити голодомор.

 

      До цього заходу учні 4 класу виготовили паперові «Незабудки пам’яті», а потім   створили  «Панно пам’яті», яке символізує нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів співвітчизників.


День гідності і свободи

 Шкільна лінійка, присвячена Дню Гідності і свободи, зібрала дітей з метою пам’ятати трагічні події, які не залишають байдужими жодного громадянина України. Кожному з нас необхідно усвідомити за що боролися учасники Майдану і заради чого пожертвували своїм життям небесна сотня  та воїни, які загинули та гинуть у боротьбі за свободу, цілісність та єдність нашої держави.

                       Нехай ніхто не половинить,

                       Твоїх земель не розтина,

                        Бо ти єдина Україно,

 

                        Бо ти на всіх у нас одна.  


Свято рідної мови

  Учні 9 класу  разом з учителем української мови Гаврильєвою Л.П. підготували до  Дня української писемності та мови свято «Мово моя калинова».

                                                 О, мово соловїна, калинова!

                                                 Яких іще нам слів дібрати?

Джерельна, чиста, світанкова –

Тебе ми вічно будем шанувати.


   На цьому заході школярі, перегортаючи сторінки  минулого, згадали  славного Нестора-Літописця, який стояв біля витоків української писемності,   незабутніх Кирила і Мефодія – братів-засновників нашого письма. І, звичайно, згадали історію становлення нашої державної мови – української.

    Учасники заходу зачитали життєпис української мови, піснями та віршами  прославили рідну мову.

 

     Учні 5-9 класів підготували до  заходу святкові газети, а зав.бібліотекою Бєлова Н.М. оформила виставку « Мова наша калинова».

      9 листопада Україна святкує День української писемності та мови. Саме з метою відзначення даної знаменної події, збагачення знань учнів про рідну Україну, виховання глибоких почуттів до рідної мови, бажання берегти свою національну культуру, бути патріотами своєї держави  учні 3-А класу зі своїм класоводом  Клоповою О.О.  влаштували  справді чудове свято для учнів початкових класів,

 

     Усі учні із задоволенням  розповідали вірші, співали пісні, танцювали, прославляючи нашу українську мову. "Ми дуже багаті духом своїх свободолюбивих предків, багаті своєю історією. Ми маємо вчитися, знати і пам′ятати, бо без пам'яті згинемо як народ" - переконували у своїх виступах діти. 


Івану Франку присвячується

Презентація пам"яті Івана Франка

https://drive.google.com/file/d/0B8Fu1mFJq47YZkdTYkxRU3daQ2c/view?usp=sharing

Та сама презентація у відеоформаті

https://youtu.be/KpKtZ3EBY4I

 


«Незалежній Україні – 25» 

     23 вересня в нашому місті відбувся захід під гаслом «Незалежній Україні – 25» з ініціативи Міністерства внутрішніх справ України. Організатором виступив Рубіжанський віддділ Головного управління Національної поліції України в Луганській області (начальник поліції підполковник С.О. Паращенко).

 

     У цьому заході взяли участь  учні 6 класу (кл. кер. Ємчук С.А.). Вони підготували малюнки та плакати за темою «Незалежній суверенній Україні - 25» і посіли І місце у конкурсі малюнків (організатор конкурсу інспектор Рубіжанського відділу Головного управління Національної поліції в Луганській області лейтенант Ю.А. Кравченко). Діти за гарні роботи отримали подарунки. Після завершення заходу школярів пригощали смачним кулешем.


ПАРТИЗАНСЬКА СЛАВА      

22 вересня учні 7 класу разом з  учителем історії Алєщенко Л. В. підготували і провели лінійку, присвячену партизанському руху  на Україні «Партизанська слава».    
     Хвилиною мовчання  учні та вчителі  вшанували пам'ять полеглих за визволення рідної землі  від ненависних ворогів.

 

    Мета заходу: виховання громадянина – патріота  своєї Батьківщини.


вШАНУВАННЯ ПАМ"ЯТІ ГЕРОЇВ неБЕСНОЇ СОТНІ

19 лютого у ЗШ №3 було проведено ряд заходів на вшануваання пам"яті героїв НЕБЕСНОЇ СОТНІ. Учні середньої ланки зібралися на урочисту лінійку-реквієм "У нашій пам"яті вони назавжди залишились", протягом дня біля стенду, присвяченого героям, несли вахту пам"яті кращі учні школи, учні молодших класів познайомилися зі стендом , присвяченим героям НЕБЕСНОЇ СОТНІ.

ЛІНІЙКА ПАМ"ЯТІ

ВАХТА ПАМ"ЯТІ

ЕКСКІРСІЇ УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ДО СТЕНДУ "ПАМ"ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ"


До Дня Соборності України

       «Шматок землі, ти звешся  Україною. Ти був до нас. Ти будеш після нас».Ці слова Ліни Костенко взяті епіграфом до класної години «Моя Україна – вільна держава, і я з нею пов’язую свою долю”. Ідея соборності України бере свій початок від об’єднання давньоруських земель до сьогодення. Україна єдина та нероздільна – це звучало і в віршах та піснях. Це підтверджено і стрічкою єднання.


Виховний захід урок-реквієм «З болем у душі назад у минуле»

Пекельні цифри та слова

 У серце б'ють, неначе молот,

 Немов прокляття ожива,

 Рік тридцять третій….

 Голод.... Голод.....

 

Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: життя людини, життя країни. Особливо вражаючі сторінки, де смертельним шрифтом викарбовано слова: голод, голодомор. Важливо, щоб про це знали і пам’ятали  всі і, зокрема, підростаюче покоління. І тому у нас, з метою вшанування українців, які померли в роки голодомору 1932-33 роках,  був проведений загальношкільний виховний захід «З болем у душі назад у минуле», який підготували учні 7 класу (кл. керівник Ковтун О. Д.)

В очах кожної дитини, котра прийшла на захід, бринів смуток.  Вірші, пісні, ознайомлення зі свідченнями, записаних від очевидців тих страшних років, танець «Свіча» ( у виконанні дівчат 7 кл, який підготувала  Катинська А. С.), запалення свічок вшанування пам’яті хвилиною мовчання, на згадку про безвинно убієнних, все це справило враження на присутніх в залі.  Це є свідченням того, що діти небайдужі до питання голодомору 1932-1933 років.

Допоки жива пам'ять людська, доти і житиме віра у краще і світле майбутнє кожного з нас і України.

 

 


День рідної мови

Щороку в школах нашого міста  проводиться тиждень української мови та писемності. В кожному класі діти змагаються на кращого знавця рідної мови, після чого виявляється найрозумніший учень, який буде захищати честь школи в конкурсі імені Петра Яцика.
     Цього разу цей захід співпав з проведенням флешмобу під назвою "Розмовляй українською! Це твоя країна!", співорганізаторами якого є громадська організація "Моє місто Рубіжне" під керівництвом Власенко Сергія Тофіковича.
     Після завершення конкурса учнями третього класу ЗОШ №3 та їх класним керівником Задорожньою Вікторією Іванівною було проведено концерт для учнів всіх класів молодшої школи, на який завітали представники громадської організаціі Куценко Світлана та Чернушина Лариса.
     Свято пройшло в теплій, приємній атмосфері. Великим сюрпризом для дітей стало нагородження переможців подарунками, які були надані громадською організацією "Моє місто Рубіжне".Так учні Критинка Андрій (1-Б кл), Тіщенко Нікіта (2-А кл), Крушинська Дар'я (2-Б кл), Шишова Анна (4-А кл) та Панченко Анастасія (4-Б кл) отримали чудові українські енциклопедіі. Цікавим виявився факт, що діти з однієї родини Лазурко Данило (3 кл) та Анжела (1-А кл) стали переможцями конкурсу одночасно. Данило також отримав енциклопедію, а Анжелі подарували чудову книжку казок та м'яку іграшку.
     Дуже радісно, що наша молодь вільно спілкується українською мовою, адже, як співається в пісні : "Там, де жива рідна мова, живе український народ". 

Не менш цікавим і пізнавальним було свято рідної мови, яке підготували і провели учні 5 ,8 та 9 класів для старшокласників.

 

 


Дню Гідності і Свободи

21 жовтня в нашій школі було проведено  урочисту лінійку, присвячену Дню Гідності і Свободи. Вона пройшла  під гаслом: «Ми пишаємося, що  ми - українці, а наша Вітчизна  - Україна,  земля, дорога та мила серцю кожного із нас.»

Мета заходу: стимулювати в учнів інтерес до історії України; розвивати почуття відповідальності за долю своєї держави; виховувати почуття патріотизму.

   Лінійку підготували  вчитель історії Алещенко Л. В.  та учні  7 класу ( класний керівник Ковтун О. Д) .

Молюсь за тебе, Україно,

Молюсь за тебе кожен час,

Бо ти у нас одна - єдина –

 

Писав в своїх віршах Тарас


Козацькі розваги

Славнадобримиігероїчними традиціями Українськаземля.

Їїсини запорозькікозаки навіки увійшли до скарбниці пам'яті українського народу. Ми, її нащадки, маємо свято шанувати і примножувати козацьку славу.
        
 12 жовтня  учні  2-Б класу сумісно  з міською організацією «Спорт для всіх» (кер. Будиліна Ю.) провели   для початкових класів шкільне свято «Козацькі розваги». Урочистий захід  було  присвячено Дню захисника України Діти  підготували   концерт про історію українського козацтва. Дзвінко лунали вірші, пісні, танці. Веселим галасом і вболюванням  супроводжувалися  естафети. По закінченні свята та змагань  нагороди  одержали  всі  учасники.

Концепція національно-патріотичного виховання дітей і молоді

http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/47154/list/1/

День визволення Рубіжного 

До Дня соборності України

22 січня 2015 року колектив школи відзначав День Соборності України.

У молодших класах пройшли години спілкування, а для учнів середньої ланки було проведено урочисту лінійку.


Україна барвінкова

У грудні 2014 року за ініціативою управління освіти Рубіжанської міської ради та за підтримки радника губернатора Луганської обласної державної адміністрації Денищенко Д.В. відбувся міський конкурс дитячих творчих робіт національно - патріотичного спрямування «Україна різнобарвна».

   В цьому заході взяли участь і учні нашої школи, але на переможні сходинки їм не вдалося піднятись, та все ж робота Миргородського Артема, учня 1-А класу, ( кл. кер. Клопова О.О.) не залишилась поза увагою жюрі конкурсу. (ф.1) Поробка «Моя Україна» відзначена грамотою за креативніть. (ф.2)

   До підсумкового заходу, що відбувся в КПР, силами членів дитячих об’єднань міста була створена мапа України. До роботи над визначеними нашій школі областями були долучені учні з містечка «Веселка»: Демідько Я., Сядриста В., Карпенко О. (ф.3)

    Переможців конкурсу «Україна різнобарвна» привітали творчі колективи КПР, в яких займаються і учні нашої школи. Вокально – хореографічний ансамбль «Вітамін», в якому займаються  учениці 6 класу Авдашкіна А. та Шутєва П. (ф.4), порадував присутніх танцювальною композицією    Учасник Зразкового  вокального ансамблю «Камертон» Шевелєв О. на цьому святі виконав для переможців пісню « Три поради». (ф.5).

Національно-патріотичне виховання

Національно-патріотичне виховання
  Національно-патріотичне виховання в нашій школі є складовою загально-виховного процесу підростаючого покоління, головною метою якого є забезпечення повноцінного розвитку дітей, як свідомих,
 гідних громадян українського суспільства та формування в них патріотичної свідомості.
  
Процес навчання учнів, опанування ними основами наук, знайомством із багатством національної та світової культур в школі органічно поєднаний з процесом виховання - проведенням культурно-масових заходів, які закріплюють, збагачують та поглиблюють знання, набуті у процесі навчання.
   Важливим традиційним засобом національно-патріотичного виховання є вивчення символіки нашого народу. Учні школи  знайомляться з державною символікою вже в перший день занять. На святі Першого дзвоника при відкритті урочистої лінійки звучить Гімн України, виноситься Державний прапор. (ф.1)
   Перший урок був  присвячений розбудові української державності «Україна-єдина країна».
   В класах-містечках створені куточки де є зображення Герба, Прапора та Гімну України.
   Протягом вересня-листопада в школі були  проведені  виховні години, виставки-конкурси, уроки мужності,бесіди, діалоги національно-патріотичного спрямування, загальношкільні свята, зокрема:
- «Козацькі розваги», підготовлені учнями 2-Б класу (кл.кер. Семенова Н.В.)  разом з рубіжанським центром фізичного здоров’я населення  «Спорт для всіх»;  (ф.2)
- свято української писемності та мови « Мово рідна, слово рідне» до підготовки якого були залучені учні 4 класу ( кл.кер, Прусак Т.П.) та учні 8 класу (кл.кер. Шкатула Т.П.);
(ф.3)
- лінійка пам’яті, присвячена вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-1933рр. «Пам’ять народу неубієнна» підготовлена учнями 7 класу (кл.кер.  Полосіна Н.О.), вчителем історії Алєщенко Л.В. та педагогом-організатором Гармаш О.М.; (ф.4)
- урочиста лінійка, присвячена Дню Гідності і Свободи, яку підготували учні 9 класу (кл. керівник Гаврильєва Л.П.) та педагог-організатор Гармаш О.М.). (ф.5).

Заходи до Дня гідності і свободи

   21 жовтня в нашій школі було проведено  урочисту лінійку, присвячену Дню Гідності і Свободи. Мета заходу: стимулювати в учнів інтерес до історії України; розвивати почуття відповідальності за долю своєї держави; виховувати почуття патріотизму.
  
Лінійку підготували учні 9 класу ( класний керівник Гаврильєва Л.П.) на чолі з президентом шкільної країни «Джерело»  Зубцовою В.(ф.1)  Вони довели до відома школярів  інформацію про запровадження Президентом України Петром Порошенком нового свята під офіційною назвою «День Гідності і Свободи», ознайомили зі змістом указу Президента
№872 / 2014, статтями Конституції, які гарантують права та свободи громадян України, повагу до іх гідності. (ф.2)
   Відкриття та закриття урочистостей з нагоди  Дня Гідності і Свободи супроводжувались Гімном України. (ф.3)