МІСЬКИЙ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР "ВПРОВАДЖЕННЯ ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ В НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ ПРОЦЕС"

27 квітня 2016 року в нашій школі пройшов міський науково-методичний семінар "Впровадження інклюзивної освіти у навчально - виховний процес"(для заступників директорів з навчально - виховної роботи).

            У семінарі взяли участь  Замора Л. М.- завідувач методичним кабінетом управління освіти, Бурлуцька С.І. - інспектор управління освіти, представники  методичного кабінету Сич М.А.  Козел А.П. та заступники директорів з навчально-виховної роботи шкіл міста.

         Впровадження інклюзивної освіти – дуже важлива і нагальна проблема сучасної школи, найактуальнішим є питання організації такого навчання, тому у своїх виступах учасники семінару розповіли про вирішення  саме цієї проблеми у нашій школі.

      З доповідями виступили:  Коган О. В., завідувач ПМПК, яка розповіла про організацію інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах. У своєму виступі вона докладно розповіла про особливості такого навчання і проілюструвала нагальність обговорюваної проблеми.

      Заступник директора з навчальновиховної роботи ЗШ №3 Якобчук Т.А. презентувала учасникам семінару освітній проект «Рівні серед рівних!», який запроваджено у Рубіжанській ЗШ №3, розповіла про основні етапи роботи за проектом, цілі та завдання і терміни їх виконання. 

         Директор  школи Гейко О.А  у своєму виступі розповіла  про діяльність асистента вчителя в інклюзивному класі.

         Учитель – реабілітолог Дембовський Ю.М. не лише розповів про  свою роботу з  реабілітації дітей з порушенням опорно-рухового апарату, а й разом зі своєю ученицею Полікарповою Настею, що навчається за програмою інклюзивного навчання, продемонстрував основні прийоми роботи.

         Учасникам семінару було запропоновано до перегляду фільм про інклюзивне навчання у ЗШ №3, та фільм про ученицю інклюзивного класу Маслову Орину, про роботу з якою розповіла практичний психолог школи Ляповка Ю.Ю. Юлія Юріївна разом з Ориною продемонструвала присутнім деякі цікаві форми психологічної роботи.

         Фінальним виступом семінару стала розповідь про розвиток комунікативної компетенції шляхом виправлення стертої форми дизартрії, під час якої учитель- логопед-дефектолог Чугаєнко О.А. провела цікавий майстерклас з елементами вправ, які вона використовує у роботі з дітьми , що мають обмежені можливості.

 

         Семінар пройшов у дружній творчій атмосфері, учасники отримали цінну інформацію  і на власному досвіді ознайомились з формами і прийомами роботи спеціалістів. Під час обговорення заходу всі учасники дали високу оцінку проведеній роботі, її результатам та досвіду, що їх школа напрацювала за рік роботи .