Для людей навчання правам людини є всього лише початком.
Істенне розуміння приходить тоді, коли вони зможуть застосувати свої знання і вміння на практиці. Якщо вони бачать, що принципи прав людини поважаються в шкільному середовищі, вони зможуть зрозуміти їх користь і щодо себе і своєї громади.
Тому ми почали роботу над собою в сфері прав людини. На базі Рубіжанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 було проведено перший семінар –практикум для педагогів з теми «Школа- територія прав людини».
Якщо рівність, почуття гідності і поваги один до одного них насправді існує,то це стає позитивною нормою для поведінки і поширення по всій школі.
Обізнаність з питань прав людини допомагає людям осмислити реальне життя - своє власне життя. Шкільна лава є ідеальним місцем, з якого треба починати осмислення.
Благодійний фонд «Схід-SОS», MTÜ Mondo в партнерстві з Освітнім Будинком прав людини - Чернігів за підтримки Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» організував перший чотири денний тренінг для активних шкіл Луганської області «Глобальна освіта - знаємо права людини».
Це вже третій набір шкіл. На даний момент в проект і вже 30 шкіл Луганської області. У тренінгу взяли участь 5 шкіл. Як і раніше, від кожної школи були делеговані по чотири учасники (представник адміністрації, психолог або соціальний педагог, представник батьківського комітету і вчитель). Школи-учасниці пройшли конкурсний відбір. На конкурс подали свої заявки лише 26 шкіл. У тренінгу взяли участь Рубіжанська загальноосвітня школа №3
Під час тренінгу було передано досвід від вчителя ПАЕ гімназії (Естонія). Естонський колега розповів про процес утворення в Естонії і показав, як можна організувати активні зміни в школі. Так само колега з естонсокй організації Мондо розповіла про навчальні матеріали Mondo, привезені з Естонії та подаровані кожній школі. Були проведені два факультативу. Один від волонтерки з Франції Одрі Мюссе у практиках роботи зі стресом і другий від Андрія Кінаша з показом фільму «Ліза» і обговоренням піднятої теми.
Одним з яскравих блоків тренінгу було заняття по Арт-терапії від художниці з Естонії Ярини Іло. Кожен учасник або учасниця, змогли на собі випробувати чудодійну силу арт-терапії для того, щоб привнести такий досвід до своїх шкіл.
Учасники пройшли навчання теорії прав людини, обговорили тему розвитку шкільної громади. Був показаний механізм діагностики ситуації прав людини в школі. Так само були побудовані плани на майбутнє, визначено «домашнє завдання», організовано подальшу спільну роботу над проектом. На тренінгу представники шкіл області змогли познайомитися один з одним, обмінятися досвідом і знаннями.
В учасників є великі плани і очікування в подальшій роботі. Багато натхненні новими ідеями, «озброєні» ресурсами і знаннями. Проект фінансується Міністерством закордонних справ Естонії та проводиться у співпраці з естонської організацією MTÜ Mondo.
Наша школа бере участь у цьому проекті!